6LcvobcUAAAAAELtCmRxwlGNz9P4brlGjGQXByH0

Apartmány v srdci Šumavy


V Česku je mnoho krásných míst, některá jsou ale opravdu výjimečná. Jedním z nich je Zadov na Šumavě, obklopený nádhernou a čistou přírodou národního parku a s desítkami tisícimetrových vrcholů kolem. Prostředí Zadova na Šumavě vás uchvátí svou malebností a kouzelnou atmosférou.

Vyhlášený Zadov je ideální kombinací nejrůznějších možností, jak trávit volný čas v zimě i v létě v těsné blízkosti divoké přírody národního parku. Zadov nabízí celoroční širokou paletu služeb ke sportovnímu a rekreačnímu vyžití – sezona zde nikdy nekončí!

Šumavské pláně nabízejí široké možnosti jak pěší turistiky pro rodiny s dětmi, tak cykloturistiky pro sportovní nadšence, a dokonce i 14,5 km běžeckých tratí. To vše v nádherné panenské přírodě. Zadovský skiareál je rájem pro lyžaře: 7 sjezdovek v celkové délce 5 km spojují 2 lanové dráhy, 5 lyžařských vleků. Ideální sněhové podmínky, 600 parkovacích míst zdarma, denní i noční lyžování, snowtubing a mnoho dalších atrakcí, to vše dělá ze Zadova centrum zimních radovánek. Na své si zde přijde opravdu každý!

  • Ve skiareálu jsou také 2 skokanské můstky, z nichž jeden slouží jako rozhledna, na jihozápadě s dvacetimetrovou horolezeckou stěnou.
  • Areál Zadov nabízí kromě jiného i lanovou dráhu a lanový park. Najdete zde i půjčovnu enduro kol, e-kol a koloběžek, v zimě pak vyhlášený snowtubing pro milovníky adrenalinu.
  • Okolí Zadova je rájem turistiky s množstvím tras různých obtížností – od těch vhodných k výletům s rodinou s dětmi až po náročnější trekingové stezky.
  • Na jih od Zadova se rozprostírá unikátní přírodní rezervace Boubín či vodní nádrž Lipno, která vám v létě nabízí vše pro vodní sporty, i jiné vyžití.
  • Blízkost státní hranice s Německem dává možnost vyrazit za poznáním Šumavy ležící u našich západních sousedů, či za levnějšími nákupy.
  • Ambulantní zdravotní služby a nemocnice jsou v nedalekém Vimperku, další pak v Domažlicích a Klatovech.
Sportovní aktivity  v létě i v zimě

Sportovní aktivity v létě i v zimě

Zadov je ideálním prostředím pro každého, kdo hledá sportovní vyžití v přírodě. Nenáročný terén je vhodný nejen pro rodiny s dětmi, ale i pro milovníky outdoorových sportů. V zimě se udržíte v kondici na nejlepších běžeckých tratích, které hostí i Světový pohár, či na skvěle upravených svazích moderního zasněžovaného lyžařského areálu se sedmi sjezdovkami v celkové délce 5 km. Ty jsou obsluhovány pěti vleky a dvěma lanovými drahami. V létě si vybudujete fyzičku na cyklistických a trekingových stezkách – všeho je tu opravdu požehnaně. Navíc jak v zimě, tak v létě Vám Zadov nabídne skvělé sportovní zázemí – od půjčoven vybavení po jejich servis. K dispozici je i lanový park či půjčovna enduro kol a koloběžek.

Výlety za kulturou a poznáním či gastronomické zážitky

Patříte-li spíše mezi ty, kteří nevyhledávají vrcholový sport, ale preferují klidné procházky ve volné přírodě či návštěvu kulturních památek, Šumava toho nabízí plnou náruč i Vám. V krásném prostředí horských luk a lesů naleznete rozhledny, hrady i zámky. Na svých výletech můžete navštívit také vyhlášené restaurace, gastronomický zážitek v restauraci U Štěpána lze vřele doporučit. Od jara do podzimu patří Šumava k vyhledávaným houbařským lokalitám. Pokud lesní plody nesbíráte, načerpejte sílu při procházkách hlubokými lesy. A tak si prostě jen užívejte přírody a čistého vzduchu na místě, jakých mnoho není.

Výlety za kulturou  a poznáním či  gastronomické zážitky
Čistá šumavská  příroda

Čistá šumavská příroda

Najděte svůj druhý domov v panensky čisté přírodě národního parku Šumava, který společně s nedalekým národním parkem Bavorský les tvoří jeden z největších parků ve střední Evropě. Uchvátí Vás malebná krajina a nedotčená přídoda jednoho z nejpůvabnějších míst Šumavy, která se řadí mezi nejstarší pohoří na evropském kontinentu.

Dostupnost

Zadov a přilehlé turistické resorty se nacházejí na území Šumavské planě. Průměrná nadmořská výška regionu je 980 m n. m. Je zde 83 tisícovek, nejvíce v České republice. Známé vrcholy: Poledník 1315 m, Černá hora 1315 m, Churáňovský vrch 1118 m, Javorník 1065 m.

Praha – Zadov
vzdálenost: 152 km, čas: 2 hod.

České Budějovice – Zadov
vzdálenost: 74 km, čas: 1:15 hod.

Brno – Zadov
vzdálenost: 280 km, čas: 3:30 hod.

Dostupnost
Apartmány Zadov
V Invest

Telefon +420 702 216 216

V Invest Development s. r. o., Mechanica 2, Walterovo nám. 329/3, 158 00 Praha 5 - Jinonice